.

Sanat Kritik Anketi: Meryem Coşkunca

Sanat Kritik’te yayımladığımız Naci Sadullah’ın 1936 yılında Son Posta gazetesinde yaptığı “en iyiler” anketinin sorularını, son 20 yıldaki edebiyat ortamımız hakkında fikir sahibi olmak için günümüzün edip ve muharrirlerine sorduk. Ankete katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Figen Şakacıİbrahim Yıldırım , Asuman SusamEyüp TosunMeltem Gürle,  Niyazi ZorluSevin Okyay , Kaya TanışCihan Aktaş , Cihat DumanÇimen Günay-ErkolMurat ÇelikZekiye Antakyalıoğlu,  Ali Özgür ÖzkarcıAli Budak , Pınar DoğuEmek ErezHilmi TezgörPelin AslanHalim KaraDuygu KankaytsınBurcu ŞahinVeysel Öztürk ve Aslan ErdemSüreyyya Evren ve Olcay Özmen’in ardından Meryem Coşkunca’nın cevapları burada.

2000’li yıllarda:

-En Kuvvetli Şair Kimdir?

-En İyi Şiiri Hangisidir?

-En Büyük Hikâyeci Kimdir?

-En İyi Hikâyesi Hangisidir?

-En Kuvvetli Romancı Kimdir?

-En İyi Romanı Hangisidir?

En iyi, en kuvvetli gibi sıfatlar için bir seçim yapmak zor olsa gerek. Ben aklımda kalan kişi ve eserleri yazmak istiyorum bütün sorular için. İyi bulduğum şairler Osman Konuk ve Bülent Keçeli. Hafızamda kalan şiirleri Seni Sonsuza Kadar Sevdim ve Günah.  İyi bulduğum öykücüler Şule Gürbüz ve Birgül Oğuz. Hafızamda kalan öyküleri Zamanın Farkında ve Dön. İyi bulduğum romancılar Deniz Gezgin (Ahraz romanı) ve Ayhan Geçgin (Uzun Yürüyüş romanı). Teşekkür ederim.