.

Neo Skola Büyümeye Devam Ediyor

Bini aşkın eğitim içeriğiyle Neo Skola, “21.yüzyılın Köy Enstitüsü olmak” hedefiyle büyüyor.

17 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen basın buluşmasında planlarını aktaran Neo Skola kurucularından Özgür Kızılelma, “21. yüzyılın ‘Köy Enstitüsü’ olma hedefiyle yolumuza devam ederken, herkese hayatında hayallerini gerçekleştirebilmesi için bir kapı aralamak istiyoruz,” dedi.

Kullanıcıların alanında en iyilerin verdiği eğitimleri istediği yerde ve zamanda yüksek ücret ödemeksizin alarak kendini geliştirmesini sağlayan Neo Skola,gelen yoğun taleple hızlı büyümesini sürdürüyor. 2018 yılında temelleri atılan, 2020 yılında yayına başlayan online eğitim yönetimi platformu Neo Skola, bugün 47 eğitmen ile birlikte bini aşkın eğitim içeriğini bir arada sunuyor.

“Her yıl ciro ve kullanıcı sayısı olarak 3 katın üzerinde büyüyoruz, yıl sonunda kullanıcı sayımız 100.000’i geçecek”

Neo Skola kurucularından Özgür Kızılelma, gelecek dönem plan ve hedeflerini aktardıkları basın buluşmasında şunları paylaştı: “Neo Skola’nın temellerini ilk olarak, 2018 yılında diğer kurucu arkadaşlarım Tuvan Yalım ve Mehmet Karlı önderliğinde ‘En iyilerin okulu’ olmak hedefiyle attık. Bu doğrultuda her ay büyük bir hassasiyetle ve yüksek standartlarla hazırladığımız 3 eğitimi platformumuza yüklemeyi hedefliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, her yıl ciro ve kullanıcı sayısı olarak 3 katın üzerinde büyüyoruz. Yıl sonuna gelmeden toplam kullanıcı sayımız 100.000’i geçecek. Neo Skola Business bölümümüzle de şirketlerin çalışanlarının kişisel gelişimleri için eğitim programları sunuyoruz. Neo Skola Business kapsamında da Türkiye’nin önde gelen yüzlerce kurumuyla işbirliği yapıyoruz.” dedi.

Neo Skola eğitimleri global ortalamaya göre 3,5 kat daha fazla tamamlanma oranına sahip

Neo Skola’nın varoluş amacında ‘doğru bilginin yer ve zamandan bağımsız olarak erişilebilir olması’nın yattığını vurgulayan Kızılelma, “Şu an eğitimlerimizin tamamlanma oranı yüzde 41 seviyesinde. Bu oran yüzde 12 olan global ile kıyaslandığında oldukça yüksek bir oran. İçeriklerimizin kalitesi, eğitmenlerimizin uzmanlığının yanı sıra eğitimi sunum şeklimiz, yani çekimlerimiz de eğitimlerin bitirilmesinde çok önemli bir etken olmayı sürdürüyor” diye konuştu.

19 Mayıs’a özel herkese açık bir armağan: Prof. Dr. İlber Ortaylı ile ‘Atatürk’ü Anlamak’ eğitimi

19 Mayıs’a özel ve herkese ücretsiz olarak, Prof. Dr. İlber Ortaylı ile ‘Atatürk’ü Anlamak’ isimli çok özel bir eğitimi daha kullanıcılara sunacaklarını aktaran Kızılelma, “Hepimiz Atatürk’ün askeri başarıları ve bu ülke için yaptıklarını biliyoruz ama biz aynı zamanda bir insan olarak da Atatürk’ün bilinmesini istedik. Eğitimimiz, 21. yüzyıldan geriye dönüp baktığımızda Atatürk’ün günümüze bıraktığı izleri, entelektüel kişiliğini derinlemesine bir perspektifte inceliyor.” dedi.

Kullanıcıların hangi eğitimlere ilgi gösterdikleri oldukça değişken

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Prof. Dr. Selçuk Şirin, Koç Ergin Ataman, Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, Levon Bağış, Maksut Aşkar, Mehpare Çelik, Özgür Mumcu ve Esra Keskin gibi kendi alanında uzman birçok eğitmene ev sahipliği yapan platformda eğitim içeriklerine talep yaş kırılımlarına göre oldukça değişiklik gösteriyor. Örneğin; ‘Yeni İşe Başlayanlar için Mülakat Eğitimi’, daha çok öğrencilerin ilgisini çekerken, ‘Çocuk Gelişimi Eğitimi’ne ise ebeveyn adayları ve ebeveynler büyük ilgi gösteriyor.