.

“Epik Olmayan Bir Aşk Hikayesi” Yayında

Podbee Media, temelini radyo tiyatrosundan alan podcast dizilerine bir yenisini daha ekledi. Algı Eke ve Deniz Karaoğlu’nun baş rollerini paylaştığı 5 bölümden oluşan yeni podcast dizisi “Epik Olmayan Bir Aşk Hikayesi” yayında.

Drama türündeki dizi, güçlü bir hikayeyi 10-15 dakikalık 5 bölümle dinleyicileriyle buluşturuyor. Dinleyiciler Mine ve Birkan’a İstiklal Caddesi’nde eşlik ederken kendi mazilerinden izler taşıyan bir ayrılık gününe davet ediliyor. Podbee Media’nın dördüncü dizisi olan “Epik Olmayan Bir Aşk Hikayesi”, Apple Podcast, Spotify, Google Podcast ve diğer podcast platformlarından dinlenebilir.

Senarist Cem Tunçer üretim sürecinden şu şekilde bahsediyor:

Epik Olmayan Bir Aşk Hikâyesi’nin fikri şöyle şekillendi; aslında, sadece duygusal ilişkilerde değil işle ilgili ya da herhangi bir konuda kendime bir bitiş tarihi belirlediğimde her şeyin daha sorunsuz ilerdiğini fark ettiğim bir an oldu – sonrasında o tarihi es geçsem dahi, oraya kadar her şey çok iyi gidiyordu. Sonu düşündüğünüz anda gelen o muazzam rahatlamayı kastediyorum. Kafamda dolaşan ve bir ilişkiyi böyle yaşamayı anlatan türden bir hikâye için İstiklal Caddesi’ni seçmek cazip geldi, sonu ve başı belli, alanları çok sınırlı, ikonik bir cadde. Hikâye diyalog ağırlıklı ilerlediğinden podcast’in bunun için en iyi araç olduğunda karar kıldık Evre (Ertaş) ve Metin (Bozkurt) ’le. Podbee Media yapımcılığını üstlendi, Tansu (Biçer) ve Tülin (Özen)’in, Şevval (Balkan)’in katkılarıyla hikâye son şeklini aldı ve böylece ortaya çıkmış oldu.

Başrollerden Algı Eke ise kendi deneyimi için şunları ekliyor:

Daha önce bir podcast deneyimim olmamıştı. Bu ilk deneyimimde tonlamalara ayrıca bir özen göstersek de Deniz (Karaoğlu) ile birlikte hayatta nasıl davranıyorsak öyle davrandığımız ve keyifle oynadığımız bir kayıt süreci geçirdik. Benim için değişik ve beklentimin çok üstünde keyif aldığım bir tecrübe oldu. Podcastin formatlarının da bu kadar talep gördüğünü bilmiyordum fakat bana gelen mesajlara göre de oldukça ilgi çekici bir proje kaydetmişiz. Kesinlikle tekrar tekrar podcast dizisi kaydetmek isterim. Yeni bir oyun alanı keşfetmekten dolayı oldukça mutluyum.

Yönetmen Evre Ertaş da şu şekilde anlatıyor:

Çok tanıdık bir ilişkinin çok tanıdık bir gecesinin hikayesine yakışan gerçekçi bir dili bu formatta yakalamaya karar verdik. Metnin kendisi gibi basit ama etkili bir üslup aradık. Mikrofonu-olabildiğine- kamera gibi düşünerek gerçek aksiyonun içinde adeta bir plan sekans çekiyormuşçasına çektik bir çok sahneyi. Tabii bu metindeki karakterleri hayata geçirecek ikili de çok önemliydi. İstiklal caddesini, kültürünü, değişimini bilen, metinde yaşayanları resmedebilen, aktörler lazımdı. Şu an Algı ve Deniz’den başkası herhalde olamazmış diye düşünüyorum. Tabii dizinin bir başka yönü de metodumuz sayesinde İstiklal Caddesin’in bir “fotoğrafını” çekebilmek oldu. istiklal caddesi ve ara sokaklarında yaptığımız birden fazla ses kaydı ve bunun sonucunda oluşan ses dünyası , kedi çapında, bir arşiv niteliği de taşıyor. Bu yönünü de çok seviyorum.

Dinleme Linki:

Spotify: https://open.spotify.com/show/6hUS6dhL418kd1vpvt82WF?si=cbdae10da9b9458b