Çağdaş Sanatçı Lara Kamhi’den Yeni İşler

16 Nisan 2021 Sanat Kritik 0

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, Nisan ayından itibaren yeni eseriyle İzmir’de düzenlenen bir sergiye katılmaya hazırlanırken eser üretmeye devam ediyor. Sanatçı, son olarak yeni bir video çalışması ve yönetmenliğini üstlendiği bir klip ile iki ayrı uluslararası festivalde boy göstereceğini duyurdu.

Yazı/yorum

16 Nisan 2021 Esin Hamamcı 0

Esin Hamamcı, Odak Yazar dosyamızın konuğu Fatih Özgüven’in hikâye kitabı “Hep Yazmak İsteyenlerin Hikâyesi” üzerine yazdı.

Elena Poniatowska ilk kez Türkçede!

15 Nisan 2021 Sanat Kritik 0

2013 Cervantes Ödülü sahibi Elena Poniatowska’nın IV. Alfaguara Roman Ödülü’ne değer görülen kitabı Gökyüzünün Derisi, Epona Kitap etiketiyle Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Sanat Kritik Anketi: Esin Hamamcı

14 Nisan 2021 Sanat Kritik 0

Sanat Kritik’te yayımladığımız Naci Sadullah’ın 1936 yılında Son Posta gazetesinde yaptığı “en iyiler” anketinin sorularını, son 20 yıldaki edebiyat ortamımız hakkında fikir sahibi olmak için günümüzün edip ve muharrirlerine sorduk. Esin Hamamcı’nın cevapları ile Sanat Kritik anketimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Sanat Kritik Anketi: Abdullah Ezik

14 Nisan 2021 Sanat Kritik 0

Sanat Kritik’te yayımladığımız Naci Sadullah’ın 1936 yılında Son Posta gazetesinde yaptığı “en iyiler” anketinin sorularını, son 20 yıldaki edebiyat ortamımız hakkında fikir sahibi olmak için günümüzün edip ve muharrirlerine sorduk. Abdullah Ezik’in cevapları burada.

Türkiye’de Tiyatronun Serüveni: Ayşegül Yüksel ile Söyleşi I

13 Nisan 2021 Abdullah Ezik 0

Sanat Kritik’te yeni bir söyleşi dizisine başlıyoruz. Bu seri kapsamında araştırmalarıyla alanındaki literatüre katkıda bulunmuş isimlerle tüm eserlerini kapsayacak söyleşiler aracılığıyla karşınızda olacağız! Dizimizin ilk söyleşisinde konuğumuz Ayşegül Yüksel. Türkiye’de Tiyatronun Serüveni: Uzun Yolda Bir Mola üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşinin ilk bölümü yayımda…